![]() |
![]() |
![]() |
Óvodánk arculataÓvodánk, a várpalotai Forrás Evangélikus Keresztyén Óvoda városunk központjában helyezkedik el, tizedik gyermekintézményként. Az ország első egyházi óvodájaként 1990. szeptember elsején kezdte meg működését, akkor önkormányzati és egyházi fenntartásban, jelenleg önálló gazdálkodású. - evangélikus családi háttér,
- keresztyén nevelési céljaink elfogadása és azok megvalósításában való együttműködés. Gyermekférőhelyünk 60 fő. Evangélikus vallásúakból nem tudjuk ezt a létszámot biztosítani, ezért a fennmaradó helyre felvesszük mindazokat; akik nevelési célkitűzéseinkkel készségesen egyetértenek.
Az óvodai nevelés országos alapprogramjában előírt tevékenységi formák mellett óvodánkban a bibliaköri foglalkozások is szerepelnek.
![]() Keresztyén elkötelezettségű nevelésünkben meghatározó szerepe van a gyermeki személyiség elfogadásának, személyiségének tiszteletben tartásának, megbecsülésének, és a gyermek iránti őszinte szeretetnek. Lehetővé tesszük személyiségfejlődését, egyéni képességeinek kibontakoztatását. Ehhez szükségesnek tartjuk a családok tájékoztatását, a velük való együttgondolkodást; gyermekük teljes személyiségének kibontakoztatása érdekében felelősségérzetük hangsúlyozását. Gyermekük keresztségekor tett fogadalmuk, hitvallásuk alkalmával beleegyeztek gyermekük hívő keresztyénné nevelésébe az egyház segítségének igénybe vételével. Nevelésünk akkor lesz teljes értékű, ha a családokkal együtt tudunk gondolkodni, cselekedni, egy cél felé tartunk, amit együtt szeretnénk elérni. Ez pedig nem lehet más, mint a boldog, kiegyensúlyozott, biztos alapokkal rendelkező, Istenben bízó, Őrá hagyatkozó gyermek, aki belső tartásával, testi egészségével alkalmas az iskola, majd később az élet kihívásainak megfelelni. Keresztyén szellemiségű nevelésünk fontos színtere még a három történelmi egyház (evangélikus, katolikus, református) temploma. Megismerkednek óvodásaink a három egyház köszönési módjával, a liturgiai renddel. Evangélikus szervezésű és fenntartású óvodaként elsődlegesen a saját templomunkkal, annak belső elrendezésével, tárgyaival és azok funkcióival ismerkednek meg gyermekeink. Ennek érdekében templomi istentiszteleteken veszünk részt, és ünnepi alkalmainkat is ott szervezzük, így a szülők is részesei nevelőmunkánk ezen szakaszának. Ősszel vagy tavasszal a megyében szervezett óvodáskorú gyermek "csendes" napon szoktunk részt venni, amelyen a szülők is jelen vannak. Különböző játékos feladatokkal összekötött kiránduláson szerezhetnek gyermekeink még több tapasztalatot, ismeretet a Bibliából. Amíg a gyerekek versenyeznek, a szülők részére lelki, nevelési témájú előadásra, beszélgetésre kerül sor. A napot tábortűz, majd esti áhítat zárja.
Gyermeknapi rendezvényeink hasonló módon történnek, de óvodai létszámunk kiegészül a korábban hozzánk járt, régi óvodásokkal. Örömmel jönnek gyakran szüleikkel együtt az egész napos vidám együttjátszásra, elcsendesedésre. ![]() Ipari város vagyunk, gyermekeink többsége emeletes házból érkezik, ezért is tartjuk kiemelten fontos feladatunknak a minél több természetben, szabadban 'tartózkodást. Ehhez társul a fokozott mozgásigényük kielégítése, mivel erre a panellakások és az előttük elterülő szegényes játszóterek nem adnak lehetőséget. A közeli Sportcsarnokba és futballpályára járhatunk hetente 2 alkalommal, a sportpályára minden nap. Szívesen, örömmel veszik birtokba a sok tornaszert, a hatalmas teret.
|